Kolejny z prezentowanych drinków to znakomity shot na domówce lub przy barze (preferuję raczej tą drugą opcję ze względu na klimat pub’ów). Jeżeli chodzi o jego walory smakowe – jest zdecydowanie słodki, co nie znaczy że nie jest mocny. Wręcz przeciwnie – jego łagodny smak sprawia, że nie czuć za bardzo alkoholu, więc należy zachować odpowiedni umiar, szczególnie jeśli Toffi Paradise stosuje się jako dodatek do kolejnego kufla piwa.

Prawdę mówiąc spotkałem się z wieloma szkołami wykonywania tego drinka, a każda z nich odznaczała się nieco innymi składnikami i wykonaniem. Ale do dzieła. To czego nam potrzeba to:

  • Likier toffi (20 ml)
  • Wódka (10 ml)
  • Śmietanka (20 ml)

Sposób wykonania jest prosty jak budowa cepa: wszystkie składniki mieszamy w shakerze i przelewamy do literatki. W wersji dla kobiet dodajemy na wierzch bitej śmietany.

Z pewnością przedstawiony drink będzie smaczny, jednak można poddać go małej modyfikacji. Przedewszystkim – rezygnujemy ze śmietanki – tak na dobrą sprawę nie każdy za nią przepada. Następnie mała modyfikacja proporcji. Wódki lejemy około 40 ml, natomiast likieru dajemy nie więcej niż 20 ml. Kolejność dodawania składników jest dowolna, ważne jednak żeby likier opadł na dno kieliszka – i w ten sposó powstaje idealny shot na długie posiadówki w barze :)