Drink Barman – wariacja drinka Vodka Sour,  doskonale znany i lubiany przez wielu miłośników drinków. W smaku orzeźwiający jak i słodki, chociaż to zależy od osoby która go przygotowała. Sprawdzi się znakomicie jako pozycja menu w lokalu, jako drink na imprezie lub jako lekki drink na ciepły wieczór.

Składniki:

  • Wódka (50 ml)
  • Cytryny (1 sztuka)
  • Syrop cukrowy (3 łyżeczki)
  • Lód kruszony (pełna szklanka)

Jak przygotować drinka?

Do niskiej szklanki (np. do szklanki od whisky) wrzucamy klika ósemek cytryny i przygniatamy je tumblerem razem z 2 łyżeczkami syropu cukrowego, tak żeby owoce puściły soki. Następnie wrzucamy kruszony lód do połowy szklanki, wrzucamy pozostałe, lekko ugniecione nad szklanką cząstki cytryny, dosypujemy lodem po brzegi szklanki. Resztę syropu cukrowego wlewamy na lód, dokładamy rurkę.

Dobry efekt wizualny daje dołożenie na sam koniec takiej ilości lodu kruszonego (lub prawie miazgi lodowej), żeby wytworzył się charakterystyczny „czubek”.

O czym należy pamiętać?

Drink Barman jest drinkiem bardzo smacznym i orzeźwiającym, którego można spotkać w wielu lokalach. Syrop cukrowy maskuje w smaku ilość soku z cytryny, dlatego większa ilość tego drinka może się skończyć uczuciem „zakwaszenia” żołądka.

Mimo to jest to bardzo polecany drink dla tych, którzy nie są zdecydowani na żaden inny, bardziej charakterystyczny smak drinka.