Drink Caipiroska – odmiana drinka Barman lub Caipirinhia. Jak to bywa w przypadku tego typu drinków, nie użyto tutaj rumu, ale zastąpiono go wódką. Drink jest dobry w smaku oraz orzeźwiający, a jego moc zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań względem dodanej wódki.

Składniki:

  • Wódka (25 do 40 ml)
  • Brązowy cukier (1 łyżeczka)
  • Limonka (1 sztuka)
  • Lód (kruszony)

Jak wykonać?

Limonkę tniemy na ćwiartki lub ósemki. Wrzucamy do szklanki i rozgniatamy tumblerem. Zasypujemy je brązowym cukrem i uzupełniamy kruszonym lodem, lekko ponad brzeg szklanki. Całość zalewamy wódką, w ilości odpowiadającej osobistym preferencjom. dla samego orzeźwienia i małego relaksu wystarczy 25 ml.

Mała porada:

Podobnie jak w przypadku drinka Barman nie ugniatamy wszystkich kawałków limonki. Jeden lub dwa kawałeczki dodajemy do drinka lekko ugniecione i zasypane kruszonym lodem, tak żeby te kawałki widoczne były mniej więcej po środku lub lekko u góry szklanki. Efekt wizualny o wiele lepszy niż ugnieciony cytrus na samym dnie.

Jeśli dodamy więcej wódki niż 25ml, warto dodać również więcej cukru, dzięki temu drink zachowa swój smak, nie pozostawiając dominującego smaku mocnego alkoholu.