Mint Julep to idealna propozycja dla miłośników drinków z whisky. Połączenie składników znanych z innych orzeźwiających drinków, np. Mojito lub Caipirinha powoduje że koktajl ten będzie niezastąpiony w ciepłe dni lub podczas gorących imprez.

Składniki:

  • whisky (100 ml)
  • brązowy cukier (5 gram)
  • mięta (od 8 do 10 listków)

Sposób przyrządzenia:

Do dużej szklanki (charakterystycznej dla long drinków) włożyć liście mięty, cukier oraz dolać odrobinę świeżej wody niegazowanej. Liście mięty należy utrzeć mudlerem żeby uwolnił się ich aromat. Do mniej więcej połowy szklanki wsypujemy kruszony lód i mieszamy, tak żeby liście mięty znalazły się pomiędzy kawałkami lodu. Na całość wlewamy alkohol, dopełniamy kruszonym lodem i znowu lekko mieszamy.
Kilka słów na zakończenie:

Dobry efekt przynosi dekoracja w postaci zamoczonych liści mięty oprószonych cukrem pudrem. Można zaryzykować i wypróbować tego drinka w połączeniu z odrobiną soku z limonki, co przyniesie dodatkowy, przyjemny smak i aromat. Drink Mint Juelp z pewnością jest pozycją którą warto wypróbować, ponieważ ze względu na swój smak może stać się stałą pozycją domowego repertuaru barowego.